Tüm Alışverişlerinizde Hızlı ve Güvenilir Kargo
Hızlı ve Güvenilir Alışverişin Adresi metsyedekparca.com!
Toplam 2434 Ürün
Triger ve Gergi Nedir, Ne İşe Yarar?
İç kısımdan yanmalı motorlarda kayışların gergin kalmasını sağlayarak stabil bir şekilde dönme işlevlini sağlayan halka şeklindeki parçalara gergi bilyası denir. Triger sisteminde kayışın dişli olması nedeniyle tırtıklı olan triger gergisi bulunmakta, v kayışının düz olması nedeniyle düz v kayışı gergisi kullanılmaktadır.

Triger Dişlisi Nedir, Ne İşe Yarar?
Tork aktarımı için değil konum durumunu aktarmak için kullanılan kısım triger dişlisidir. Özellikle otomasyon için gerekli olan senkronizasyon triger kayış-kasnakları aracılığıyla gerçekleşmektedir. Triger - Kayış dişliler tork aktarmayacakları için diş derinlikleri diğer dişli tiplerine göre daha azdır.

Triger Gergi Rulmanı Nedir, Ne İşe Yarar?
Kayışları gerdirip dönmesini sağlayan kasnaklara verilen genel isim gergi rulmanıdır. Halk arasında gergi rulmanı olarak bilinse de aslında kasnak, rulman, burç, pul gibi komponentlerden oluşan ve çoğunlukla otomotivlerde de kullanılmakta olan elemandır.

Triger Kayışı Nedir, Ne İşe Yarar?
Motorlarda silindir kapağında bulunan eksantrik ile motor bloğunun en alt kısmında bulunan krank mili çıkıntısı arasında çalışmakta olan, kasnaklar ve rulmanlar yardımı vasıtası ile boylamasına yerleştirilmiş olan kayışa triger kayışı denir. Motor tiplerine göre enlemesine de yerleştirilebilirler. Egzoz ve emme supaplarını hareket ettirmeyi sağlarlar.

Triger Kapağı Nedir, Ne İşe Yarar?
Triger, eksantrik bileşenlerini korumaya yarayan, parçaları toz ve pislikten koruyan kısımdır.

Triger Seti Nedir, Ne İşe Yarar?
Triger kayışı: Krank mili ile eksantrik mili arasında hareket iletimini sağlayan parça.
Gergi bilyesi: Triger kayışını, iki mil arasındaki doğru hizayı sağlayacak şekilde germeye yarar.
Devridaim pompası: Motor soğutma sıvısının, soğutma sistemi içinde ilerlemesini sağlar.
Bu parçaların bir araya gelmesi ile triger seti oluşur.

V Kayışı Nedir, Ne İşe Yarar?
Motorlu araçlarda krank milinden aldığı gücün, vantilatör, şarj dinamosu ve su pompasına ulaştırılmasını sağlayan lastik aksama v kayışı denir. Alternatör kayışı adıyla da bilinen bu aksam, araçların klima ve ısıtma sistemlerinin çalışmasında büyük rol oynar.

V Kayış Gergisi Nedir, Ne İşe Yarar?
Kayış gergileri, aksesuar kayışı tahrik sisteminin doğru çalışmasında rolü büyüktür. Gergi, görev döngüsü boyunca sürekli olarak kayış üzerinde doğru miktarda gerilim olmasını sağlamaktadır. Hatta, alternatör ve su pompası gibi diğer bileşenleri aşırı baskıdan ve erken arızalanma durumunda korumaya yardımcı olmaktadır.

V Kayış Rulmanı Nedir, Ne İşe Yarar?
Gergi rulmanı, kayışları gerdirip dönmesini sağlayan kasnaklara verilen genel isimdir. Halk arasında gergi rulmanı olarak bilinse de aslında kasnak, rulman, burç, pul gibi komponentlerden oluşan ve çoğunlukla otomotivlerde kullanılan parçadır.

Kanallı Kayış Nedir, Ne İşe Yarar?
Kanallı kayışlar yüksek kayış hızlarının küçük kasnak ve serbest kasnak çaplarının olduğu ağır tahrik şartlarında elverişli ekonomik çözümler sağlar. CONTITECH ve OPTIBELT kanallı kayışları, boyuna V şeklinde çizgilerle tasarlanan sonsuz kauçuk kayışlar halindedir.

Krank Kasnağı Nedir, Ne İşe Yarar?
Motorun önünde bulunan krank milinin ucuna bağlanan harici motor parçasına krank kasnağı denir. Motordaki titreşimi azaltmak asıl görevidir. Araçların çoğunda, alternatör, hidrolik direksiyon ve klima gibi motor üzerindeki diğer parçalara güç sağlayan tahrik kayışları için bir kasnak olarak da kullanılmaktadır.

Kavrama Nedir, Ne İşe Yarar?
Motorlu taşıtlarda kullanılan kavrama sistemi; krank mili ekseninde yer alır ve motor ile vites kutusu arasına bağlanır. Bu sistem, ilk kez araç hareket ettirildiğinde motorun dönme hareketini kademeli ve yumuşak bir şekilde vites kutusuna iletir.
HEMEN ARA